השתלת שיניים ביום אחד

טכנולוגיית טיפולי השיניים התפתחה לאין שעור בשנים האחרונות. ואם בעבר טיפולי שיניים פשוטים הצריכו צילומים, בדיקות, הכנות ולבסוף טיפול ותהליך שלם שלקח כמה שבועות, הרי שכיום ניתן להגיע לתוצאות נהדרות בזמן קצר הרבה יותר.

עברו הימים בהם אפילו טיפול שורש היה מצריך טיפול שיניים בשלבים, שכן בעבר לרופא השיניים לא היו את הכלים הדרושים לביצוע המלאכה עוד באותו היום ונדרשו הכנות מקדימות, יצירת תבנית, ולאחר מכן, אפילו אחרי כמה חודשים, נקבע תור להתקנת השן החדשה כאשר התהליך נמשך במשך כמה שבועות וחודשים בשל העובדה שלא ניתן היה לבצע את ההשתלות באותו היום, אלא כל שן בנפרד – והרי שהיום התמונה שונה לגמרי.

הטכנולוגיה בשירות רפואת השיניים

אין ספק שבעידן המודרני ועם התפתחות מדעי המחשב וכניסתן של אפליקציות ותוכנות מחשב חכמות לכל תחום בחיינו, הנהנים הראשונים או בעצם אלו שנהנים מכך הכי הרבה הם חולים ומטופלים, אשר סבלו ממחלות שלא נמצא להן תרופה או במקרה של טיפולי שיניים, מטיפולים שהסתבכו והפכו אפילו לכירורגיים כתוצאה מחוסר יכולת טכנית שהשאירה בידיו של רופא השיניים את כל העבודה.

אמנם גם כיום עדיין לרופא יש את התפקיד העיקרי והמכריע בהצלחת הטיפול, אך יש בידו כלים נוספים כמו תוכנות הדמיה ממוחשבות, שתלים שאפשר לבנות בהתאמה אישית ולהנדס בהתאם לפה המטופל בדיוק רב, וכלים נוספים שלא היו זמינים לו עד לפני כמה שנים.

יש לזכור גם את העלויות הגבוהות אשר היו כרוכות בעבר לטיפולי שיניים מורכבים והשתלת שיניים היא אולי בין המורכבות שבהן.

אך כיום, עם הסבסוד הציבורי החלקי של טיפולי השיניים, התחרות הגדולה בין קופות החולים והנגישות הרבה יותר של טכנולוגיות רפואת שיניים הנמצאות בשוק לכל רופא שיודע להשתמש בהן, כך גם עלויות הטיפול הפכו זולות יותר.

זקוקים להשתלת שיניים? למה לחכות כמה חודשים להשתלה?!

כן, עבור מי שתמיד סבל מבעיות בשיניים, ותמיד חלם על שיניים חדשות וטובות, החלום הפך למציאות וניתן היום, גם עבור מי שאינו בעל אמצעים רבים, להיכנס לטיפול של השתלת שיניים ביום אחד ולהגיע לתוצאות נפלאות!

במרפאתו של ד"ר קדמאני תקבלו את הטיפול החדיש ביותר ותוכלו להגשים את החלום ולבצע השתלת שיניים ביום אחד ולשנות לחלוטין את המראה שלכם.

אנו מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות וקביעת טיפול להשתלת שיניים לאחר אבחון מלא ומדויק המסתמך על מצב השיניים שלכם, ההיסטוריה הרפואית הרלוונטית שלכם וקבלת תמונה מלאה של עלות הטיפול, כיצד הוא יתבצע, במה הוא כרוך, עד לקביעת תור לביצוע ההשתלה במרפאתו של ד"ר קדמאני, בעל ניסיון עשיר בתחום.

חשוב לדעת

קיימות מספר שיטות להשתלת שיניים ויש כמה תנאים שחייבים להתקיים על מנת שתהיו מתאימים לטיפול זה שכן עדיין מדובר בטיפול שיניים מורכב שלא כל אחד יכול לבצע.

השיטה הקונבנציונאלית – השתלה על ידי התקנת שתלים דנטליים בתוך הלסת כאשר מספר חודשים לאחר מכן יבוצע השיקום המלא. זו השיטה הבטוחה שהוכיחה את עצמה ונמצאת בשימוש כבר כ-30 שנים והיא בעלת אחוזי הצלחה גבוהים של כ- 95%. שיטה זו מבוססת על כירורגיה אורטופדית בה השתל עשוי הטיטניום מוחדר ללסת ונטמן מתחת לחניכיים למספר חודשים לפני שהמטופל יעבור הליך של 'אוסואינטגרציה' כלומר חיבור בין תאי העצם לבין השתל המתכתי.

בשיטה זו השתל לא פעיל בכל משך ההתחברות לעצם הלסת, תקופה של בין 3 ל-6 חודשים, ולכן יש צורך בפתרון זמני שיאפשר למטופל לתפקד, לרוב בעזרת תותבות נשלפות, פתרון לא נוח במיוחד עמו נאלץ המטופל להסתדר עד השתלת השתלים הקבועים.

לפעמים החדרת שתל דנטלי מלווה בהשתלת עצם המחזקת ומשחזרת את עצם הלסת הספוגה מדלקות קודמות ולפעמים הרופא נדרש לעבות את הרקמות על ידי השתלת רקמה רכה (דהיינו השתלת חניכיים).

אלו טיפולים הדורשים תקופת המתנה ארוכה אך הכרחית להשלמת התהליך הריפוי וקליטת השתל.

השיפורים הטכנולוגיים האחרונים הובילו לשדרוג השתלים ובמיוחד שטח הפנים של המתכת הנמצאת בדופן השתל, וכך הם מזרזים את תהליך התחברות העצם והשתל ומקצרים את תקופת ההמתנה בעזרת שיניים נשלפות. האתגר הקיים הוא למנוע זיהומים סביב השתלים שנקלטו.

שיטת ההעמסה מיידית

השיטה נקראת כך מכיוון שמיד לאחר החדרתם מופעל לחץ על השתלים על ידי התקנת מבנים וכתרים זמניים וזאת ללא צורך בתקופת המתנה.

כלומר, הרופא עוקר את השיניים הפגועות, מתקין את השתלים באותו ביום ומבצע גשר זמני במקום תותבת נשלפת באופן מידי.

אין ספק ששיטה זאת מהווה אתגר לרופאי השיניים ודורשת מטופל מתאים, העומד בקריטריונים ברורים. שיטה המצריכה ידע רב וניסיון, מיומנות ושליטה בתחומי רפואת שיניים רבים בתחום כירורגיית ושיקום הפה ולא כל רופא יכול לבצע את ההליך.

עוד חשוב לזכור: כל החדרת שתל היא פעולה כירורגית. כלומר, דורשת ניתוח ואין להקל ראש בהליך זה ויש לבדוק היטב את כל הפרטים לפני שנכנסים להליך כל-כך רגיש ומורכב.

המלצת המרפאה היא להשתמש בשיטת הדמיה, לפיה השתלים מותקנים בצורה ומדויקת יותר בעזרת הדמיה ממוחשבת.

הנה כמה תנאים שצריכים להתקיים על מנת להתאים לטיפול השתלת שיניים ביום אחד בשיטת ההעמסה מידית:

נפח העצם – מי שרוצה לעבור השתלת שיניים חייב שיהיה לו נפח ועובי מספיקים בעצם. מטופלים שסבלו בעבר מדלקות או מזיהומים ומספיגת עצם חריפה ומועמדים להשתלות עצם והרמות רצפת הסינוס אינם מתאימים להעמסה מיידית.

איכות העצם – העדיפות למי שברשותו עצם צפופה וזאת ניתן לקבוע באמצעות צילומי CT.

יש לזכור שמטופלים מבוגרים סובלים לרוב מאוסטאופורוזיס (כלומר דלילות בצפיפות העצם) ולכן לא תמיד מתאימים לשיטת העמסה מיידית.

סוג השתלים – שימוש בשתלים ארוכים מביא ליציבות המספיקה להעמסת השתלים וגם הוא תלוי במצב הלסת והאם היא יכולה לקלוט אותם.

בעיות שונות – מטופלים הסובלים מחריקות שיניים (BRUXISM) הנגרמים מעומס ומתח גדול על שרירי הלעיסה לא מתאימים לטיפול.

גורמי סיכון נוספים – מטופלים הסובלים מגורמי סיכון נוספים כמו עישון כבד ועוד לא תמיד מתאימים לטיפול.

לסיכום, מי לא היה רוצה ליהנות משיניים בריאות וחזקות ולקבל שיניים חדשות ביום אחד.

יחד עם זאת מדובר בטיפול מאתגר וייחודי שלא כולם יכולים לבצע בשל תנאים וקריטריונים מסוימים בהם חובה לעמוד על מנת להיות מתאימים לטפול.

המלצתנו היא להגיע לבדיקה יסודית שלאחריה תקבלו אבחנה מלאה ותדעו האם אתם מתאימים לטיפול.

אך גם אל לא – השתלת שיניים בשיטה המסורתית היא עדיין שיטה מעולה ובטוחה שעובדת נהדר בעולם ובארץ כבר למעלה משלושה עשורים ולמי שהזמן לא בוער, בהחלט יכול לשקול ללכת על שיטה זאת וליהנות גם כן משיניים חדשות.

במרפאתו של ד"ר קדמאני תוכלו ליהנות משתי שיטות ההשתלה וכן ממגוון טיפולי שיניים מורכבים אחרים בתחום אסתטיקת הפה, שיקום הפה, יישור שיניים, גשר, הלבנת שיניים וכמובן כל טיפולי השיניים הפשוטים יותר כמו סתימות, עקירות, כתרים וכדומה.

נשמח לראות אתכם במרפאה ולייעץ לכם כיצד לטפל בשיניים, לקבוע עבורכם תורים במידת הזמינות ולעזור לכם לשפר את מראה ומצב הפה והשיניים בעזרת טיפולי שיניים חדשניים.

השאירו פרטים או צרו קשר עוד היום ונשמח לחזור אליכם בהקדם! >>

Call Now Buttonהתקשר עכשיו דילוג לתוכן